Nowe Klamki

Dokładnie miesiąc temu wymieniłem klamki na krótkie srebrne.

Zamówione na aliexpress za 20$. W chwili zamawiania na początku lipca na allegro nie było ani jednej aukcji z dedykowanymi dźwigniami do tego modelu. W chwili obecnej, widzę jednego sprzedawce, który posiada 3 modele klamek. Krótkie i długie po 170zł z wysyłką oraz regulowaną długością za 230 zł.

Na ten moment gdybym miał wybierać, kupiłbym długie lub z regulowaną długością, też na ali bo po co płacić x2 za to samo.

Krótkie są typowo pod dwa palce, a ja jeżdżąc trzymam je trzema palcami i mały jest obok. Takie przyzwyczajenie.

Jedna rzecz mnie zdziwiła, konieczne było wybicie tulei z klamki (chyba sprzęgła) i wbicie jej w nową dźwignie.

Kolejna rzecz,  klamka jest bardzo luźna w uchwycie. Końcówka klamki rusza się na poziomie niecałego centymetra, więc luz jest dość spory. Oryginalna też miała luz, ale trochę mniejszy.

Najlepszym wyjściem na luz byłoby zamówienie klamek z uchwytami i pojemniczkiem, ale jakoś ten plastik mnie nie przekonuje pod względem wizualnym oraz pytanie jak działałby pompa.

Po wymianie klamki zdałem sobie sprawę jak bardzo słabe są hamulce po zmianie ze standardowych dłuższych. Mniejsza dźwignia itd. Po powrocie do domu od razu zamówiłem przewody i klocki.

Dodatkowo na zdjęciach widać, jak bardzo powycierały się manetki. Następne kupiłbym twarde a nie średnie i jednak trochę droższe.

Dobrą opcją wydaje się kupić komplet manetek z klamkami z regulowaną długością z ciężarkami za 60$.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *